Připravili jsme pro Vás několik tipů, kam se zajet podívat a Zell am See mít jako základnu, z které vyrážíte po okolí.

Grossglockner Hochalpenstrasse

Kultovní silnice, kde nultý kilometr začíná v městě Bruck. Čekají Vás nádherný výhledy na Vysoké Taury a nejvyšší horu Rakouska Grossglockner a ledovec Pasterze. Chcete-li vidět plno sněhu na okolních velikánech, tak na tuto silnici vyražte začátkem května, kdy se otevírá. Výhledy budou stát za to …..
www.grossglockner.at

Oblíbená je i varianta objíždění Vysokých Taur přes Mittersill – Lienz – Heiligenblut – nájezd na Grossglockner Hochalpentrasse – vyhlídka Kaiser Franz Josefs Höhe – sjezd do Bruck an der Großglocknerstraße. Celková vzdálenost cca 200 km.
Mapa trasy je pro Vás připravena na tomto odkazu.

Krimmlské vodopády

Největší vodopády v Evropě, krásná podívaná na padající vodu z výšky 300 m. Tyto vodopády se nacházení v městečku Krimml, cca 50 km od zell am See. Na parkovišti jsou i bezplatné skříňky pro uschování přileb, atd. …
Když už zde budete, ak ještě můžete pokračovat kousek dál po Gerlos Alpenstrasse. Ze silnice jsou krásný výhledy právě na již zmíněné vodopády.
www.gerlostrasse.at
www.wasserwelten-krimml.at

Malta Hochalmstraße

Silnice k nejvyšší rakouské přehradě Kölnbrein, která leží v nadmořské výšce 1 933 m. Samotná Malta Hochalmstraße je dlouhá 14,4 km a je to slušný diktát plný zatáček a celkem 6-ti tunelů. Na konci trasy je velké parkoviště u Berghotelu Malta. Krásný zážitek na motorce s nádhernou okolní krajinou. Samotná přehrada je velmi zajímavé vodní dílo.
Z Zell am See je to k přehradě cca 150 km.
Malta-Hochalmstrasse